Ve středu 15.11. jsme se opět sešli v podvečer ve škole, abychom si opět společně povyprávěli o svých oblíbených knížkách a třeba se dozvěděli i něco nového.

Přečetli jsme si různé úryvky z bajky Jak zvířátka na poli volila krále, povyprávěli jsme si o různých vlastnostech lidí a snažili jsme se je v chování zvířátek objevit a správně pojmenovat. Po přečtení úryvku z knížky Sísa Kyselá od M. Drijverové jsme se zase pobavili o chování nás i našich kamarádů a jak se náš pohled mění v průběhu školní docházky. A pak už jsme se zavrtali do spacáků a čekali na překvapení, kterým byl pan ředitel. Přišel nám předčítat z jedné ze svých oblíbených knížek z dětství, kterou byl Robinson Crusoe od Daniela Defoa. Téměř jsme ani nedýchali, když nám četl, jak se Robinson musel postarat sám o sebe těsně po ztroskotání a co vše zažíval na pustém ostrově.

Když pan ředitel dočetl, podívali jsme se společně na zfilmovanou verzi Robinsona, u které jsme všichni spokojeně usnuli.

Mgr. Miroslava Mizerová