Exkurze do dějin naší země i výtvarných možností

V úterý 15. května se vydaly třídy 7.A a 7.B pod vedením třídních učitelek Mgr. Vobořilové a Ing. Hlobeňové k hoře Říp.

Žáci si vyšlápli horu vysokou 455,2 m, památné místo českých dějin. O historii románské rotundy, která patří mezi nejstarší dochované stavby u nás, pak poutavě vyprávěl zdejší kastelán. Zmínil i mnohé pověsti a legendy vztahující se k exponátům v interiéru, např. k soše a reliéfu sv. Jiří.

Příjemný výšlap jsme následně vyměnili za pohodový výtvarný workshop v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem. Prostory staré zámecké jízdárny působí opravdu velkolepě. K vidění byly obrazy moderního umění od našich předních malířů, např. Emila Filly, Václava Špály, Jana Zrzavého a dalších. Nejvíce ze všech nás zaujal obraz Světlo v lese od Antonína Slavíčka. Chlapci a dívky získali vlastní zkušenost s technikami obtiskování a koláže. Svou fantazii uplatnili při hledání tvarů v abstraktním díle. Nakonec byli všichni pochváleni za opravdu originální řešení.

Celý den nás provázelo krásné slunečné počasí a do školy jsme se vraceli plni dojmů z příjemně stráveného dne.

Ing. Barbora Hlobeňová, Mgr. Ivana Vobořilová