V rámci projektu Den pro školu k nám dne 13.10.2022 přijel odborník z oblasti informačních technologií Ing. Marek Elznic, který v současné době pracuje jako IT analytik.

Marek žákům 8. a 9.tříd vyprávěl nejen svůj životní příběh a cestu, kterou se dostal ke svému povolání, ale také co vlastně dělá, co to obnáší, co již v životě dokázal. Přiblížil žákům, jak vypadá vedení IT projektů, analýza i návrh, ukázal nějaké konkrétní aplikace, na kterých pracoval a na které je pyšný.

Upozornil i na to, že při studiu Fakulty informačních technologií na ČVUT byly základní předměty matematika a programování. A tvrdil, že matematika je vlastně k ničemu, dokud se nezačne někde aplikovat! Ale že se bez ní žádný programátor neobejde, protože musí pochopit principy.

Kromě zajímavých informací k tomuto oboru dětem i povyprávěl o možnostech cestování  v rámci různých programů (výměnných pobytů, či stipendijních), kterých se zúčastnil a které ho posunuly v životě dál.

Věřím, že Marek inspiroval žáky svým příběhem a motivoval je pro další studium či k výběru povolání.

Mgr.Lenka Hanykýřová