Dne 17. listopadu se konal pátý podzimní Den řemesel v Kryštofově Údolí.
Již předchozí den se vydala skupina dětí z 5.A do malebné vesničky. Při cestě z vlakového nádraží procházely dvojice odvážlivců neosvětleným hřbitovem. Odměnou všem byl zmrzlinový pohár, který dostali po vynikající večeři.
Druhý den máme blízko k veškerému poznání. Nastartovaní sytou snídaní vyrážíme k orloji. I přes davy lidí si užíváme pohledu na překrásné dílo. Pokračujeme do Domu řemesel, který je plný ukázek výroby paličkované krajky, vizovického pečiva, vitráže, ručního mýdla, svíček a perníčků. V dílničkách pro příchozí si vyrábíme vlastní výrobky. Někteří se občerstvují v sousední stodole, jiní mají zase radost z nákupu pleteného ponča na bleším trhu.
K poslechu a tanci hraje opět putovní Řehečské kvarteto, je tu i flašinetář. S muzikanty jsme „jedna ruka“. Náš maličký sbor podporuje hudebníky, zpívá s nimi. Ti jsou mile překvapeni a předávají nám své DVD natočené v Jičíně – na akci Město pohádek. 
Věříme, že se někdy s muzikanty potkáme a díky nahrávkám bude společné vystoupení ještě honosnější.

Mgr. Hana KostrbováFotografie