Dne 3.11.2022 jsme uspořádali pro třídu 4.B hodinu, kde jsme se je snažili seznámit s Biodiverzitou.

Pro děti jsme připravili 4 stanoviště.

Jako první věc, kterou jsme zahájili náš program, bylo video, kde bylo ve stručnosti řečeno co vlastně pojem Biodiverzita znamená. Inspirovali jsme se 14.10., při návštěvě akce EDUCA s názvem Biodiverzita v muzeu Česká Lípa.

Po zhlédnutí videa, se děti mohly vrhnout na naše připravená stanoviště.

První stanoviště jsme nazvali ‚,infocentum“. U tohoto stanoviště bylo dopodrobna probráno, co do Biodiverzity patří a nepatří, společně s malou ukázkou plazů a obojživelníků.

U druhého stanoviště děti poznávaly různé stromy a zvířata. Do tohoto stanoviště patřilo i samotné přiřazovaní názvů k obrázkům.

Třetí stanoviště spočívalo v seřazení zvířat, kdo koho požírá.

A čtvrté stanoviště, tedy to poslední, bylo šáhnutí do kalné vody, ze které děti vytáhly plastové zvířátko, u kterého nám řekly, co dané zvíře požírá, a kde žije.

Když si všechny děti obešly stanoviště, sedli jsme si všichni společně na koberec, kde nám děti pověděly, co si pamatují z toho, co jsme jim odprezentovali a co si vyzkoušely.

Děti byly do aktivit skutečně zapálené, a i nás samotné překvapilo, kolik si toho z hodiny děti odnesly.

Nás jako pořadatelé to velmi bavilo, a byli jsme rádi, že jsme se do tohoto projektu mohli zapojit. Děkujeme!

za organizátory –

žáci 9.A: Kateřina Mlýnská, Petr Hegr, Martin Najman