Stalo se už nepsanou tradicí, že žáci naší školy vyrážejí v čase adventu v rámci předmětu německý jazyk na jazykovou exkurzi do hlavního města Saska – Drážďan. Letos byl vybrán termín 29. listopadu a zúčastnili se žáci 8.A a 9. třídy. Prvním bodem programu byla návštěva Hygienického muzea, kde si děti prohlédly stálou expozici věnovanou lidskému zrození, vývoji, sexualitě, smyslovým vjemům i smrti. Nejvíce času strávili naši návštěvníci u různých interaktivních stanovišť. Využili možnost zahrát si smyslové i pohybové aktivity nebo na vlastní kůži vyzkoušet, jak se cítí staří nebo postižení lidé. Potom jsme se malebným centrem města přesunuli na předvánoční trhy na Altmarktu. Vánoční výzdoba, malebné stánky, vůně občerstvení a především usměvaví milí lidé, to vše nás dostalo do příjemné sváteční nálady. Už se těšíme na Vánoce.
„Frohe Weihnachten!“

Mgr. Petra Horčičková