Bývá dobrým zvykem, aby po vyhlášení výsledků voleb do ŽP došlo ke jmenování členů do funkce, tj. inauguraci. Nejinak tomu bylo v pondělí 2. 10., kdy se noví zástupci jednotlivých tříd, koordinátorky ŽP, vedení školy a samozřejmě i pyšní rodiče účastnili této slavnostní události. Po několika uvítacích a děkovných slovech se mohlo začít se jmenováním. Každý nově zvolený parlamenťák nebo parlamenťačka obdržel/a z rukou pana ředitele Mgr. Karla Minaříka jmenovací listinu, stvrdili svým podpisem členství. Každý zástupce za třídu navíc získal „cejch“ v podobě placky, která usnadní orientaci ostatním žákům i pedagogům na škole v tom, „KDO JE KDO“. K tomu, aby si mohli všichni v parlamentu poznamenávat své nápady, přání, nebo i připomínky a stížnosti poslouží malý dárek, který byl pro parlamenťáky připraven.

Věříme, že svou funkci budou zástupci tříd plnit zodpovědně. Budou mít dostatek odvahy a energie prezentovat, diskutovat a vyjednávat s těmi, s nimiž se na škole potkávají. Doufáme, že jim práce v našem parlamentu přinese radost, nové příležitosti a možnost „být u změn“, které naši školu posunou dál a učiní z ní prostor, který bude příjemný a který bude třeba inspirovat i další žáky. Jsme přeci „ŠKOLA, KTERÁ INSPIRUJE!“

Ať se Vám ve vašem snažení daří, milí parlamenťáci!

Vaše koordinátorky (Petra Slámová, Ivana Vobořilová, Kristýna Beránková)