Začátek školního roku naše škola již tradičně zpříjemňuje žákům 1. – 3. tříd výletem za pohádkou. Nejinak tomu bylo i letos.

13. 9. jsme se vydali do Jičína – města pohádek. Pro děti zde bylo připraveno mnoho atrakcí, výtvarných dílniček, pohádkových úkolů a divadelních představení. Vystoupali jsme také na jičínskou věž, navštívili Rumcajsovu ševcovnu a jedinečné interaktivní muzeum Radka Pilaře s motivy příběhů o loupežníkovi Rumcajsovi.

Nebylo toho na malé školáky málo. Náročný den ale zvládli a radost z nabytých zážitků umocňovalo nadšení z vlastnoručně vyrobených dárečků, které si děti pyšně vezly domů.

Tak zase za rok, Rumcajsi, na shledanou.

Mgr. Pavla Szabová