Vyzkoušet si své přírodopisné znalosti o lese a lesnictví v soutěži YPEF (Young People in European  Forests) se vydalo ve čtvrtek 15. února 9 našich žáků s paní učitelkou Barborou Hlobeňovou na Lesní správu v České Lípě.

Soutěžila mezi sebou tříčlenná družstva žákyň a žáků ze sedmých a osmých tříd. První část soutěže byla zaměřena na poznávání lesních stromů, živočichů i rostlin, další prověřila znalosti soutěžících v testu.

Radost nám udělaly výsledky všech našich týmů. Vítězové místního kola:  Hana Jeřábková ze 7. B, Karolína Vlasáková ze 7. A a Kristýna Bláhová z 8. A postoupili do regionálního kola, které se uskuteční 10. dubna v Trutnově. Na druhém místě skončil tým osmáků ve složení Izabela Sabadošová, Kristýna Chodová (obě 8. B) a Filip Povolný (8. A). Na bronzové příčce se umístili kluci ze 7. B (Jan Hybrant, Jan Zákostelecký, Artur Gärtner).

Děkujeme za pěkné výkony a budeme držet palce v dalším postupovém klání.

Ing. Barbora Hlobeňová a Mgr. Petra Horčičková