Páteční odpoledne, 15. června, bylo pro některé žáky výjimečné. Dostáli totiž slibu a vydali si vypomoci na akci Domova pro seniory v Dolní Libchavě. Tady na parlamenťáky čekalo překvapení. Sportovního dne se totiž zúčastnili i senioři z Německa, takže si mohli žáci prosvištět i základní německé fráze. Setkali se zde i s paní starostkou, od které si všichni vysloužili pochvalu. Cílem dne byla hlavně zábava. Konkrétní úkoly spočívaly v zajištění rozhodčích na jednotlivých stanovištích. Toho se ujali právě naši parlamenťáci a kamarádi ze školy. Navíc bylo fajn, že jsme se znovu potkali se známými tvářemi a mohli si s nimi popovídat. Den byl skvělý a my měli opět radost a dobrý pocit ze skvěle odvedené práce.

Věříme, že setkání nebylo poslední. Už nyní totiž spřádáme plány, kdy milé dědečky a babičky zase navštívíme a co pro ně vymyslíme. V našem parlamentu se snažíme o prosociální chování, učíme se samostatnosti, zodpovědnosti a cílem je i rozvíjení vlastních dovedností, prostor dostává kreativita a nadšení dětí. Máme plány i pro nový školní rok. Tak nám držte palce, ať se nám vše podaří!

Za parlamenťáky a koordinátorky žákovského parlamentu

Mgr. Petra SlámováFotografie