Stalo se již tradicí, že se naše škola každoročně zapojuje do celorepublikové akce Noc s Andersenem. Letošním tématem pro čtenáře druhých a třetích tříd bylo výročí Ondřeje Sekory. Děti čtvrtých a pátých ročníků pak poznávaly méně známé pohádky H. Ch. Andersena.

Po počátečním seznámení s oběma autory a jejich tvorbou malí čtenáři pracovali s textem, hráli hry, vyráběli šátky Ferdy Mravence či záložky. Vlastní ilustrací umocnili svůj zážitek z četby. Poté se děti rozdělily do skupinek a s nadšením se vydaly na dobrodružnou cestu plnou úkolů, hádanek, rébusů a pohybových aktivit, které byly rozmístěny po celé škole.

Na závěr si děti zalezly do svých spacáků a zaslouženě usínaly u pohádky na dobrou noc.

Říká se, že děti dnes nerady čtou. Přesvědčili jsme se, že opak je pravdou. Aspoň u nás v mraveništi.

Mgr. Pavla Szabová, Mgr. Ivana Hášová, Mgr. Martina Heřmanová