Tento týden proběhlo, tradičně v režii učitelů českého jazyka, školní kolo Přehlídky dětských recitátorů.

Na druhém stupni se soutěžilo ve dvou kategoriích (ročníky 6. - 7. a 8. – 9.). Mladší kategorie byla zastoupena početněji, stupně vítězů zde vybojovali Viktorie Kafková (1. místo), Karolina Vlasáková (2. místo) a Adam Sebai (3. místo). Mezi staršími žáky v tvrdé konkurenci ovládly soutěž verše F. Villona v úžasném podání Jiřího Melíška (1. místo) a Matěje Kuntoše (2. místo). Bronzovou příčku obsadila Pavlína Lukešová též po dechberoucím přednesu básně V. Hraběte.

Všem recitátorům děkujeme za předvedené výkony, vážíme si času a úsilí, které do přípravy vložili. Gratulujeme vítězům, též přejeme hodně štěstí v okresním kole, kam si už budou muset připravit texty dva.

Mgr. Petra HorčičkováFotografie