K adventnímu programu naší školy již tradičně patří exkurze v rámci předmětu německý jazyk do nedalekého Saska. Žáci obou našich osmiček 7. prosince vyměnili místa v lavicích za sedačky autobusu a rozjeli se navštívit Míšeň a Drážďany.

Dopoledne navštívili nejstarší evropskou manufakturu na výrobu porcelánu i s muzeem. Dojem z nevšední krásy výrobků zdejších řemeslníků ještě umocňovala překrásná vánoční výzdoba interiéru. Děti mohly nahlédnout pod ruce výrobců v ukázkových dílnách a seznámit se s historií i jednotlivými kroky produkce porcelánových předmětů – nádob i figur.

Odpoledne se výletníci přesunuli do hlavního města Saska – Drážďan. V centru města navštívili předvánoční trhy na Altmarktu. Zhlédli zde ukázky tradičních řemesel a vánočních německých zvyků, nakoupili suvenýry nebo ochutnávali tradiční pokrmy za zvuku koled.

Doufáme, že všichni načerpali pozitivní energii a naladili se na nadcházející svátky.

Mgr. Petra Horčičková