V úterý se uskutečnil již 13. ročník tradičního Máchovského klání. Prostor Památníku K. H. Máchy se tak stal pro týmy z jednotlivých škol pomyslnou arénou, kde sváděly souboj vědomostí týmy z Doks, Bělé pod Bezdězem, Gymnázia Mimoň, Jestřebí a dva týmy postavila i Partyzánka. Po úvodním slovu a přivítání přišel otázky žákům zadávat samotný Karel Sabina. Náš modrý a červený tým si vedl skvěle. Znalostmi se vyrovnali studentům z gymnázia a směle využívali možnosti získání bodů od soupeřů. Díky odvaze se tak Partyzánka zaslouženě postavila na „bednu“. Tým červených ve složení Naty Veselá (9.A), Anička Kopecká (9.A), Nela Kubová (9.A), Áňa Vejražková (8.B) a Áďa Krajíčková (8.B) si vybojoval skvělé třetí místo. Druhý tým, kde daly hlavy dohromady Šárka Švarcová (9.A), Nikča Grošupová (9.A), Natka Váchová (9.A), Filip Povolný (8.A) a Vanesa Fillingerová (8.A), získal úžasné druhé místo. Za předvedené znalosti byli naše bojovnice a (jediný) bojovník odměněni knižními tituly. Pak už nás čekalo jen závěrečné foto a hurá (s pomyslnými medailemi) domů!

Ráda bych poděkovala našim soutěžícím. Věnovali přípravě spoustu času, dokázali se skvěle připravit, nenechali se zastrašit a měli neskutečnou odvahu. Za to jim patří velký dík!

Petra SlámováFotografie