Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo v tomto roce soutěž s názvem „Přeměna odpadů na zdroje“. Žáky naší školy i pana učitele Milana Šanderu tento projekt oslovil, a tak pod vedením zkušeného přírodopisce (a pod rukama žáků 6. i 7.ročníků) začaly vznikat HMYZÍ HOTELY Z DRUHOTNÝCH SUROVIN, které najdete na naší školní zahradě. Žáci využili nejen hodin přírodopisu, ale samotný projekt byl realizován i ve školních dílnách v rámci předmětu Člověk a svět práce. V konkurenci 65 základních škol se Partyzánka umístila na skvělém 2.místě v kategorii „Nejlepší projekty a díla žáků“. Samotný výsledek, tedy HMYZÍ HOTEL, představili kluci ze 6.A, konkrétně nás zastupoval Tomáš Hégr, Kryštof Šulc a Patrik Doan Viet Anh. Ti se dostavili na vyhlášení a předávání cen do Valdštejnského paláce. Výtvory žáků a studentů předem hodnotila 5 členná komise ze zástupců MPO, MŠMT, EKO-KOMu, NÚV a Recyklohraní o.p.s. Odměnou nebyl jen bouřlivý potlesk a dobrý pocit, ale také poukaz na podporu vzdělávání v rámci tématu recyklace, možnost exkurze do průmyslového zařízení na využívání druhotných surovin, ale především šek na částku 20 000,-Kč, který výhercům umožňuje návštěvu vybraného zábavného zařízení.

Děkujeme panu učiteli Milanu Šanderovi a klukům za úžasný výsledek! Váš úspěch nás těší!

Z deníku našich výherců:

„…přijeli jsme autobusem do Prahy a jeli metrem na zastávku Staroměstskou. Prošli jsme se po krásné Praze, prošli se Valdštejnskou zahradou a došli k budově Senátu ČR. Měli jsme totiž zařízenou prohlídku. Poté začalo vyhlášení soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“, ve které jsme se umístili na 2.místě. Všichni jsme byli z 2.místa překvapení a nadšení. I když…první místo by bylo lepší. I tak jsme odjížděli z Prahy naprosto spokojení…Jo a přijďte se na náš hmyzí hotel podívat!“

Odkaz na 3.ročník celostátní soutěže naleznete zde: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/treti-rocnik-celostatni-souteze-ministerstva-prumyslu-a-obchodu--246754/