Tradičně naše škola zařazuje terénní výuku hudební a výtvarné výchovy. Ve čtvrtek 4. října se 45 žáků rozjelo do Prahy. První zastávkou bylo Rudolfinum. Mládežnická Česká filharmonie nabízí výukové cykly o zajímavostech i záhadách velkých děl slavných hudebních skladatelů. Tentokrát k poslechu i výuce připravila program s názvem Čtyři kroky o Beethovenově Osudové, celým dopolednem zněl pojem symfonie, což v řečtině (συμφωνία) znamená souzvuk či souznění.

Druhým bodem exkurze byla návštěva Národní galerie, respektive expozice v budově Veletržního paláce v Holešovicích. V rámci dne architektury (slaví se právě 4. října) pro nás pracovníci galerie ve spolupráci s firmou Lego připravili úžasný workshop. Ve čtyřech prostorech se děti věnovaly stavbám z legových kostek, jejich možnému nasvícení i zastínění, začleněním do prostředí měst a přírody. Neméně dojemným zážitkem se stala výstava Invaze 68. Dobové fotografie s působivými autentickými projevy rozhlasu nás všechny velice silně zasáhla. Čas nám zbyl i na zhlédnutí obrazů Jiřího Petrboka s názvem Hořící srdce, která je součástí oslav připomínající významná výročí roku 2018 spojená s naší státností.

Děkujeme a těšíme se na další exkurze.

Ing. Barbora Hlobeňová, Mgr. Petra Horčičková