Za poznáním místních pověstí, které se vyprávějí o hradu Bezdězu a dokském okolí se vypravili ve čtvrtek 9. 6. žáci 6.B naší školy.

Po náročném výstupu na Bezděz byli všichni odměněni prohlídkou nádherného středověkého skvostu i uchvacujícím výhledem z Velké věže. Stěžejní část naší návštěvy ale představovalo vyprávění asi šesti pověstí spojených s tímto místem. Děti si pozorně vyslechly příběhy například O vzniku Bezdězů a Máchova jezera, O zázračném poháru z Bezdězu nebo O bezdězském pokladu a Prušácích.

Poté jsme pokračovali lesem Máchovou stezkou do nedalekých Doks, kde literární program pokračoval pověstmi O bílé paní, O černém psu na čepelském rybníku, O Myším ostrůvku a dalšími. Celý den jsme zakončili na pláži u Máchova jezera, zde jsme zrekapitulovali všechny příběhy, doplnili informace do pracovních listů a užívali si slunného dne na břehu jezera.

Celý den se náramně vydařil, už se těšíme, až si budeme moci vyučování literární výchovy v přírodě zopakovat.

Mgr. Petra Horčičková