Vážení rodiče, kolegové, milí žáci, přátelé, sousedi, zkrátka všichni lidé dobré mysli!

Zdravíme vás z Partyzánky v době, která je složitá a komplikovaná pro nás všechny. Přichází s ní řada nepříjemností a obtíží, jenž ovlivnily život každého z nás. A právě v této chvíli se zrodila na Partyzánce výjimečná výzva, k jejíž podpoře Vás všechny tímto oslovujeme! 

O co ve výzvě jde?

Naše výzva směřuje k vám všem - žákům, učitelům, rodičům, kamarádům a přátelům. Její základní myšlenka je jednoduchá - chceme přimět vás všechny k pohybu, který nám nyní tolik chybí a také chceme poděkovat všem, zejména těm v Nemocnici v České Lípě, kteří pečují (nejen) o pacienty na covidových odděleních. Je to tedy prosté - s každým krokem, který společně uděláme, ať už půjdeme pěšky, poběžíme, pojedeme na kole či koloběžce, každým tím krokem říkáme našim zdravotníkům - DĚKUJEME! A poděkovat je přeci ta nejzákladnější lidská slušnost! 

Rozhýbeme Partyzánku...
 • distanční vzdělávání přikovalo naše žáky k počítačům, tabletům, chytrým telefonům či psacím stolům. Covidová opatření jim navíc vzala možnost sportovat, věnovat se  koníčkům, zájmům a volnočasovým aktivitám. Naše výzva má za cíl motivovat děti k pohybu, k tomu, aby vyšly do přírody a zároveň tím podpořily náš společný cíl.
 • chceme do výzvy zapojit nejen žáky, jednotlivé třídy, ale i pedagogy, rodiče a všechny, které naše výzva osloví
... podpoříme nemocnici
 • naše výzva, kromě výše uvedeného, má ještě jeden rozměr. Za naší snahou stojí podpora společnosti Ježek software s.r.o, Spolku Naše Partyzánka a Města Česká Lípa. Nezávisle na pohybových aktivitách (a jejich výsledku) jsme zřídili transparentní účet, na kterém budeme shromažďovat finanční prostředky, za které nakoupíme drobné dárky pro naše děti a zdravotnický personál. V žádném případě nehromadíme finanční prostředky na nákup zdravotnického materiálu. Chceme prostě poděkovat těm, kteří, nehledě na své soukromé starosti a osobní život, nyní pomáhají nám všem.
Jak na to? 
 • výzva "Rozhýbeme Partyzánku - podpoříme nemocnici" potrvá od 7.11. do 17.11.2020
 • rozhodnete-li se zapojit a podpořit nás, pak můžete vyjít na procházku, běžet nebo jet na kole či koloběžce
 • každý váš výkon bude bonifikován dle následujícího klíče:
  • 1 km chůze = 5 bodů
  • 1 km běhu = 10 bodů
  • 1 km cyklistiky = 1 bod
 • po svém návratu domů odešlete email na adresu: rozhybeme@zspartyzanska.cz s údaji:
  • jméno a příjmení, třída, překonaná vzdálenost
 • zapojí-li se do vašeho výletu další členové vaší rodiny (rodiče, prarodiče apod.) či kamarádi, uveďte i jejich jména
 • můžete si vytvořit i svůj virtuální tým (např. skupina spolužáků, spojení několika rodin), přičemž rozhodně nemusíte vyrazit společně, stačí jen do 1. emailu uvést název týmu,ke kterému se mají připočítat vaše výsledky
 • jako důkaz svého výkonu můžete zaslat přílohou emailu vaše foto, krátké video, screenshot z aplikace vašeho chytrého telefonu nebo fitness hodinek
 • Partyzáni, my vám věříme, proto nebudeme výše uvedený důkaz vyžadovat, záleží na vaší ochotě a vůli. Na Partyzánce se přece nelže!
Mohu pomoci i jinak? 
Samozřejmě, že můžete:
 • finančním příspěvkem, který vložíte na transparentní účet u Fio banky: 2401890066/2010
 • vybrané finanční prostředky poslouží k nákupu drobných dárků pro zdravotnický personál
 • pomůžete i tím, že budete šířit naší výzvu mezi své známé a přátele
Kde budou aktuální informace?  

Každý den, po celou dobu trvání výzvy, budeme přinášet aktuální novinky na školní facebookové stránky, ať už to budou průběžné výsledky, zajímavé fotografie či videa, případně také aktualizovaný stav transparentního účtu. To nejzásadnější zveřejníme i na webových stránkách školy.

Slovo závěrem...

Partyzáni, nyní máme jedinečnou šanci dokázat, že jsme skutečně "Školou, která inspiruje." Naše výzva je vedena snahou ukázat našim dětem, že říci "děkuji" je samozřejmostí a stačí k tomu jeden krok. Čím více jich uděláme, tím silnější naše DĚKUJEME bude!  Ať vás toto vědomí provází až do cíle vašich cest! 

Mgr. Karel Minařík, ředitel školy
Mgr. Jana Löfflerová, koordinátorka projektu