Akce Bílá pastelka se u nás uskutečnila úplně poprvé. V pondělí 11.10. byla připravena v tělocvičně stanoviště s Braillovým písmem, s rozpoznáváním mincí, oblékáním poslepu, chůze se slepeckou holí, hraní stolních her, rozpoznávání věcí, nebo příprava pití a chlebíku. Tímto děkujeme za přípravu a zajištění stanovišť: Terce, Aničce, Páje, Týně, Barče, Evičce, Michalovi, Lukymi, Jendovi, Fandovi a Tomovi (za výbornou pomazánku), všichni z 8.B. Vše sledovaly a dokumentovaly Bára a Vája z 9.A (Díky za fotky. Vše, co najdete na FB, je jejich dílo). Zároveň mohli všichni přispívat. Jak? No přeci koupí pastelky. Ty byly k mání díky Terce Č., Kamče, Barče, Míše, Terce J. (všechny z 9.A) na všech patrech naší školy. A nebýt Nely a Lůci (z 9.A)…těžko byste se o akci dozvěděly. Holky vše hlásily ve školním rozhlase v pátek a pro jistotu i v pondělí. Díky!

Plakáty k akci vyrobili rovněž deváťáci v hodině informatiky a napomohly k propagaci samotné akce.

Děkujeme centru Tyfloservis, který nám na školu zapůjčil hry a některé pomůcky pro nevidomé a slabozraké. Děkujeme M. Novákové za to, že si vzala na starost stanoviště s Braillovým písmem a zájemce trpělivě provázela knihou, děkujeme V.Radové za poskytnuté bezpečí v rámci chůze se slepeckou holí. Děkujeme za výpomoc asistentkám na naší škole. SPOLEČNĚ JSME TO ZVLÁDLI!

Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc!

Foto z akce naleznete v naší "Fotogalerii"