Vážení rodiče,

v rámci oslav k výročí 100 let republiky si i naše škola připomene tento významný moment. Proto se v pátek, 26.10., uskuteční projektový den plný aktivit věnující se právě těmto oslavám. Žáci i učitelé se mohou zapojit například tím, že přijdou oblečeni v národních barvách.

Na prvním stupni se otevřou dveře tvořivých dílniček 2. vyučovací hodinu. Žáci budou poznávat státní symboly, zazpívají si písně z dob první republiky, poodhalí tajemství ze života prezidenta Masaryka, budou vytvářet národní strom, připomenou si významné státní svátky, nebo si osahají sklářské výrobky z kraje českolipského.

Starší spolužáci budou ve svých třídách zpracovávat informace z daných let. Jednotlivé třídy si rozdělily významné milníky historie a ve skupinách se budou snažit přiblížit tématiku politiky, módy, sportu, technických vynálezů, nebo představit výrazné osobnosti a jejich osudy, které ovlivňovaly události budoucí.

Páteční den bude rovněž uzávěrkou pro práce do literární soutěže s názvem „Rodino, vyprávěj mi příběh…“.

V prostorách školy naleznou žáci, zaměstnanci školy i Vy, rodiče, Mapu republiky. kde můžete napsat své přání naší republice do dalších let. Panel s Mapou republiky bude umístěn ve vestibulu školy.

Věříme, že se projektový den vydaří.

Aktivity 1. stupně:

1. ročníky: výtvarná dílnička
  2. ročníky: výtvarná dílnička (státní symboly), osobnost TGM a hudební dílnička
  3. ročníky: výtvarná dílnička (národní strom), státní znak (skládání, puzzle, kreslení)
  4. ročníky: hudební dílnička (+ divadlo), hádanky – poznávačky – soutěže
  5. ročníky: výtvarná dílnička + státní svátky, výrobky a firmy 1.republiky, sklářství na Českolipsku

Aktivity 2. stupně – zaměřeno na témata spjatá s daným rokem:

1. ročníky: rok 1918
  2. ročníky: rok 1938