V pátek 25. 11. 2022 se tým naší školy ve složení Tereza Arnoldová, Petr Jeník, Fanda Zákutný a Honza Kuchař  zúčastnil soutěže Náboj Junior, která probíhala na Gymnáziu v České Lípě.

Náboj Junior je mezinárodní soutěž v matematice a fyzice určená pro 4-členné týmy žáků primárně 8. a 9. ročníku základních škol a příslušné ročníky osmiletých gymnázií. Soutěž trvá 120 minut. Na začátku soutěže obdrží každý tým 6 úloh. Vždy, když tým nějakou úlohu správně vyřeší, dostane novou úlohu. Vítězem se stává tým, který v daném časovém limitu správně vyřeší nejvíce úloh, které jsou zaměřené na inovativní a logické myšlení.

Soutěž se tento rok konala mezinárodně v Belgii, v České republice, ve Francii, v Nizozemí, v Chorvatsku, v Polsku, na Slovensku a ve Španělsku ve stejný den zároveň.

Tým Partyzánky skončil na Gymnáziu na krásném 2. místě z 11 týmů.

Srovnání je ale také zajímavé v rámci celé ČR – tam jsme se umístili na 98. místě z 271 zúčastněných týmů.

V konečném pořadí všech výše zúčastněných zemí skončil tým Partyzánky na 217. místě z 1 392 zúčastněných týmů.

Děkujeme Terce, Péťovi, Fandovi a Honzovi za výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Andrea Meďášová