Milí Partyzáni,

do naší školy se vrací nejen žáci  a učitelé, ale také řada dalších aktivit, které jsme v minulých týdnech a měsících nemohli realizovat. A protože chceme být školou, která je ekologicky zodpovědná, vyhlašujeme akci "Týden na baterky", která proběhne v týdnu od 24.5. do 28.5. A o co vlastně půjde? O sběr starých barerií. V minulém roce jsme se zúčastnili sběru starých baterií v akci s názvem Baterkománie. Letos budeme sbírat baterie znovu, ale už ne po třídách, ale jako jeden jediný tým. Věříme tomu, že za dobu lockdownu, se baterie v našich domácnostech nashromáždili ve velkém množství. Protože spousta věcí, které jsme víc používali v době, kdy jsme nesměli vycházet ven, je prostě na baterky – třeba herní ovladače. A tak se pojďme zase snažit, přinesme staré vybité barerie a vhoďme je do připravených krabic, které jsou rozmístěny po celé škole. Loni jsme nasbírali nádherných 803 kg použitých baterií, které budou zrecyklovány a znovu použity při výrobě nových produktů. Přiblížíme se letos tomuto číslu za jeden jediný týden? Já věřím, že ano. S vaší pomocí jsme pořád škola, která inspiruje. Ale rozhodně nejsme na baterky!

Mgr. Milan Šandera