Ze všech vod
Zdravou vodu z hor
nelijte do nor.
Zdravější než samo zdraví
tato voda vás furt baví.

Tuto básničku vytvořili Kuba, Tomáš a Dája ze šestých tříd při projektové činnosti na téma voda.

V environmentální výchově se děti šestých ročníků zabývaly obecně fenoménem vody. Po teoretickém úvodu následovala skupinová práce, při které si nejprve zahrály na reportéry, aby provedly anketu, zda je lepší balená nebo „kohoutková“ voda. Několikahodinový vyučovací blok pokračoval tvorbou vlastní reklamy na vodu, kterou na závěr před svými spolužáky prezentovaly.

„Práce nás všechny bavila. Kreslili jsme obrázky a sdělovali si informace.“  Tak hodnotily projekt samy děti.

Zaujala nás různá pojetí propagace, například slogany do školního rozhlasu, o tom že školní kantýnka nabízí dětskou vodu s různými příchutěmi a vodu učitelskou obohacenou kofeinem. Nabízela se voda Rodox nebo třeba Czechwater.  Reklamy byly určeny do novin, televize, zeměpisného pořadu i módního časopisu.

Nápadité výtvory našich žáků si můžete prohlédnout ve fotogalerii a ve 2. patře.

Ing. Barbora Hlobeňová a Mgr. Petra Horčičková