Ve čtvrtek 7. 12. jsme se celý den věnovali Otci vlasti – Karlu IV.

Den jsme začali tím, že jsme si každý s korunou na hlavě řekli, co už o Karlu IV. víme.  Poté jsme si společně pustili film, ve kterém sám český král vypráví o svém dětství. Moc nás zaujal, téměř jsme u něj ani nedýchali. A pak už nás čekala spousta úkolů – pomocí doplňování pravopisných jevů a počítání příkladů jsme vyluštili jména všech jeho manželek a sestavením puzzle jsme se dozvěděli i spoustu informací o nich. Ve skupinkách jsme odpověděli na mnohdy záhadné otázky a na závěr jsme společnými silami vytvořili plakát se všemi důležitými informacemi doplněný obrázky. V průběhu celého dopoledne nám paní učitelka četla úryvky z knížky od A. Ježkové Příběhy českých knížat a králů. Nakonec jsme napsali dopis Karlu IV. A když jsme opět druhý den nasadili korunu a měli jsme říci informace o Karlu IV., koruna oběhla dokola pětkrát a stále jsme měli o čem mluvit.

Projektový den nás moc zaujal a jsme rádi, že jsme se k našemu nejoblíbenějšímu králi dostali tak blízko.

 

Mgr. Miroslava MizerováFotografie