Mapa je naším pomocníkem v orientaci. Práce s mapou nemusí být však vždycky nuda. Holky z 9.A o tom ví své. Vydaly se totiž s mapou do okolí naší školy a snažily se vyhledat „tajemná“ místa na fotografiích. K tomu všemu jim měla dopomoci pouze obyčejná mapa. Jednotlivá místa na mapě a vyfotografovaná místa poté spojily. Pátrací akce trvala necelých 45 minut. Základní verze totiž zahrnovala jen prostředí školy a její blízké okolí. Po návratu z pátračky jsme si ještě stihly říct, v čem je aktivita zajímavá, jak ji udělat jinak, pro koho je určena, nebo zda by žáci stihli něco podobného připravit sami. Nakonec jsme se shodly, že FOTOHRA je zábavná aktivita, která dokáže netradiční formou přivést žáky ke čtení z mapy.

Petra Slámová