Florbalová akademie

Vážení rodiče, milí žáci, vážení příznivci florbalu

            Florbalová akademie na ZŠ Partyzánská má za sebou první rok své existence. Co nám přinesl? V první řadě ujištění, že o tento sport je (nejen) na škole stále větší a větší zájem a mezi našimi mladými sportovci je celá řada nesporných talentů. Rovněž se ukázalo, že spolupráce s FBC Česká Lípa nabízí velký prostor pro celou řadu aktivit, které by právě našim žákům pomohli v jejich dalším rozvoji. Uvědomuji si zároveň, že náš projekt je stále v plenkách a je naší povinností v mnohých oblastech zlepšit řadu věcí, které by ve svém důsledku splnily naši představu o smysluplné a perfektně fungující Florbalové akademii. Nový školní rok by měl přinést další změny a novinky, které jsou jistě správným krokem na naší florbalové cestě.

            I v letošním školním roce převzal záštitu nad fungováním naší florbalové akademie bývalý český reprezentant a jedna z největších osobností českolipského sportu, Štěpán Slaný společně s celým klubem FBC Česká Lípa. 

Jaké novinky a změny přinášíme pro sezónu 2014/2015?

PROFESIONÁLNÍ VEDENÍ ŽÁKOVSKÝCH TÝMŮ

Pod hlavičkou školních týmů vstupuje do sezóny tým Přípravky, Elévů, Mladších žáků a Žákyň. Hlavním trenérem pro letošní sezónu, který povede naše malé reprezentanty, je Jan Havlásek (elévové a mladší žáci). Florbalovou přípravku povede Mgr.Martina Heřmanová. Novinkou letošní sezóny je obnovení činnosti týmu žákyň (od ročníku narození 2005). Trenérkami dívčích týmů jsou Aneta Slaná a Martina Gabrielová. Do vedení tréninků se rovněž přímo zapojí nejen Štěpán Slaný, ale dle možností i další hráči prvního týmu FBC Česká Lípa. Věříme, že specializovaní trenéři přispějí ke zvýšení úrovně florbalových dovedností našich žáků.

VĚTŠÍ INTENZITA TRÉNINKOVÉHO PROCESU

Tréninky žákovských družstev budou nadále probíhat v tělocvičně ZŠ Partyzánská 2x týdně (úterý a čtvrtek). V letošním roce bychom opět rádi zařadili do tréninkového procesu speciální tréninkovou jednotku s hráči FBC. Plánovány jsou rovněž tréninkové jednotky v rámci klubových tréninků, díky kterým budou moci děti poznat zázemí velkých hal a atmosféru ligových zápasů. 

ORGANIZACE A ČINNOST FLORBALOVÉ AKADEMIE

K soutěžním a přátelským zápasům budou děti jezdit společně s týmy FBC. Hráči rovněž nadále nebudou nasazováni do zápasů podle místa tréninků (FBC,ZŠ Jižní), ale dojde k prolínání sestav jednotlivých týmů obou ZŠ a FBC. Právě prolínání sestav zaručí intenzivnější rozvoj schopností a dovedností našich malých florbalistů.  

SPOLUPRÁCE SE ZŠ JIŽNÍ

Vedení obou škol se na pracovní poradě rozhodlo společně aktivně podporovat budoucnost Florbalové akademie. Prostor pro vzájemnou spolupráci je opravdu široký – zařazení společných tréninků a přípravných utkání, společné nominace k soutěžním zápasům a turnajům, víkendová a prázdninová soustředění, vzájemná trenérská podpora apod.

VÝZVA RODIČŮM

Myšlenka dále rozvíjet florbalový sport na ZŠ Partyzánská je podporována nejen ze strany vedení školy, ale rovněž ze strany FBC Česká Lípa. Přestože se ze všech sil snažíme zajistit maximální podmínky pro naše děti, mnohdy narážíme zejména na nedostatek ochotných trenérů a pomocníků. Vyzýváme proto naše rodiče (nejen tatínky J ) – najde se mezi vámi někdo, kdo by měl chuť, ochotu a trochu volného času k tomu, aby posílil náš trenérský tým? Vždyť „Jsme jeden tým!“