Reportáže

5.místo v Krajském finále Školského poháru České pojišťovny!

22.1.2014 sehráli naši mladí florbalisté ze čtvrtých a pátých tříd ve Sportovní hale v České Lípě Krajské finále Školského poháru České pojišťovny. Los 1.skupiny nám přisoudil opravdu zdatné soupeře z Lomnice nad Popelkou, Smržovky a Liberce.

V úvodním utkání proti Lomnici jsme snad podcenili soupeře či přecenili své síly a bohužel prohráli 5:3. K druhému utkání jsme tedy nastupovali s vědomím, že jenom vítězství nám uchová šanci poprat se o postup. Díky odhodlání všech hráčů jsme jsme nad soupeři ze Smržovky zvítězili poměrem 6:4. V posledním měření sil nás čekal nejtěžší soupeř - "Ledoví trhči" z Liberce. Ti neponechali nic náhodě a "roztrhali" nás v poměru 8:1.

Umístění ve skupině nás poslalo do boje o 5.místo proti družstvu z Jablonce nad Nisou. Po slabém prvním poločase jsme prohrávali rozdílem třídy 1:6. V tu chvíli málokdo věřil v obrat v zápase. Zázraky se přesto dějí a naši kluci předvedli ve druhém poločase málo vídaný obrat! Po závěrečném hvizdu rozhodčího bylo skóre 9:6 v náš prospěch!  5.místo je tedy zaslouženě v držení Partyzánky!

Při vyhlašování výsledků byl také oceněn nejlepší hráč našeho týmu, brankář Jakub Munzar.

Partyzánku na turnaji reprezentovali pod trenérskou taktovkou p.uč.J.Dubna: Martin Koutský, Antonín Stárek, Patrik Volný, Petr Mazal, Tomáš Javůrek, Matěj Kuntoš, Jan Tomek, Jan Zátka, Michal Helebrandt a Jakub Munzar.

Za reprezentaci školy a předvedený výkon děkuje vedení školy a kabinet TV.

Školský pohár České pojišťovny - POSTUP!

Naše florbalová akademie slaví první výrazný úspěch, který jsme zaznamenali v okresní eliminaci  Školského poháru České pojišťovny. Naši elévové pod vedením p.uč.Josefa Dubna předváděli   13.listopadu ve Sportovní hale v České Lípě vskutku výtečné výkony, díky kterým postupujeme do krajské eliminace této soutěže.

Našimi soupeři byly týmy ze ZŠ Tyršova (v základní skupině 4:1, ve finále 2:4), ZŠ Zákupy (12:1), ZŠ Kamenický Šenov (10:1) ZŠ nám.Míru Nový Bor (7:2). Jak napovídají výsledky, nestačili jsme pouze na našeho finálového soupeře, s kterým se nám nepodařilo zopakovat výsledek ze základní skupiny. Přesto turnaj ukázal vzrůstající kvalitu našemu týmu, o čemž svědčí nejen výsledky, ale rovněž celkové skóre 35:9!

Jádro školního týmu, který do soutěže vstoupil pod hlavičkou FBC ZŠ Partyzánská, tvoří chlapci ze 4.a 5.tříd připravující se pod trenérským vedením Tomáše Gembece ve Florbalové akademii ZŠ Partyzánská.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme palce do dalších kol!

Podrobnější informace o soutěži naleznete zde.

Pro bronz do Turnova!

19. října vyrazily naše nejmenší florbalové naděje na další cestu za zkušenostmi ze světa děrovaného míčku. Dějištěm byla tentokrát sportovní hala v Turnově a na programu bylo menu o čtyřech chodech - FBC Panthers DDM Větrník Liberec , FBC Lomnice nad Popelkou, FBC Liberec  Blue, Florbal Ústí Rejnoci. Naší sestavu tvořili tito hráči: Munzar – Tomek, Baudyš, Kuntoš, Zátka, Hrubeš, Horčík, Mašlonka, Stárek

FBC Panthers  Liberec – ZŠ Partyzánská Česká Lípa  3:8

Liberečtí Panteři,  letošní nováčci soutěže, byli před zápasem velkou neznámou a výsledek se dal jen těžko odhadovat. Naši hoši byli před zápasem dostatečně motivováni a vlítli tak na své soupeře, jak se patří pěkně od podlahy. Již brzy si vypracovali pohodlný náskok, který pak po celý zápas kontrolovali a navyšovali. V poločase již vyhrávali 4:2 a konečný účet vystavili vysoko 8:3.

Kanadské bodování jednotlivců :  Stárek 4+1 , Kuntoš  2+0, Tomek 1+1,  Horčík 1+0 , Zátka 0+1

ZŠ Partyzánská Česká Lípa - FBC Lomnice nad Popelkou 10:10

V druhém zápase čekal naše svěřence zápas , s daleko známějším soupeřem, konkrétně s Lomnicí nad Popelkou. Statné horaly letos předchází pověst nebezpečného týmu opírajícího se o kvalitní střelce, a tak byly vidět obavy z  debaklu, podobného tomu který v minulém kole vyfasovalo od  Lomnice partnerské FBC(1:16). Kvalitní předzápasová příprava opírající se o poznatky trenéra FBC Pekárka však přinesla své ovoce. Mladí partyzáni se tak dokázali svou hrou překvapivě svým soupeřům vyrovnat. Nakonec se zápas stal až místy neuvěřitelnou přestřelkou a za 18 hracích minut diváci viděli neuvěřitelných 20 branek !!! a skóre 10 : 10.

Kanadské bodování jednotlivců :  Stárek 4+0 , Kuntoš  1+0, Tomek 1+0,  Horčík 1+0 , Zátka 2+1, Baudyš 1+ 0, Mašlonka 0+1

ZŠ Partyzánská Česká Lípa – FBC Liberec blue  8:9

I proti Liberci hráli malí partyzáni nebojácně a vyrovnaná hra byla pro všechny překvapením a utkání bylo ne nepodobné tomu proti Lomnici. Skóre se přelévalo ze strany na stranu stejně jako samotná hra na hřišti. V závěru zápasu za stavu 8:8 sice byly vidět šance na obou stranách, ale vše vypadalo na spravedlivou dělbu bodů. Když už v remízu uvěřili i naši chlapci, přišel trest v podobě gólu, který se zatřepetal v síti za jinak spolehlivým Munzarem zároveň se závěrečnou sirénou. Díky této nedůslednosti v závěru zbyl hráčům jen smutný pohled na světelnou tabuli se stavem 8:9 v náš neprospěch.

Kanadské bodování jednotlivců :  Stárek 5+0 , Kuntoš  1+0, Zátka 1+0, Baudyš 1+ 0.

Florbal Ústí Rejnoci - ZŠ Partyzánská Česká Lípa  7:5

Před posledním kláním dne proti jednomu z ústeckých celků šli naši hráči s vidinou boje o druhé místo. Zápas byl vyrovnaný a poločasové skóre 2:2 dávalo naději na zajímavý druhý poločas. Tyto šance však přišli vniveč a opakované chyby v úvodu poslední hrací části vedli až k odskočení Ústí na stav 3:7. V závěru se hráči partyzánky sice zvedli a zatlačili své soupeře před jejich bránu, ale na víc než na korekci výsledku na konečných 7:5 nedosáhli   a celkově tak obsadili dobré 3. místo.

Kanadské bodování jednotlivců :  Tomek 1+1,  Horčík 0+1 , Zátka 2+0, Baudyš 1+1, Mašlonka 1+0

Tomáš Gembec, havní trenér Florbalové akademie

Premiéra elévů v Liberci

Dne 5.10.2013 se vydali na svůj první turnaj nové sezony nejmenší hráči naší školy ZŠ Partyzánská kategorie elévů (nar. 2003 -04). Na úvod je potřeba říci, že se od této sezony změnil herní systém této soutěže a hraje se na polovičním hřišti se třemi hráči v poli a jedním gólmanem. Tato varianta florbalu by měla poskytnout našim nejmenším nadějím více prostoru ve hře a častější kontakt s míčkem.

Během sobotního turnaje čekaly na malé Partyzány hned čtyři zápasy, konkrétně pak týmy Liberec white, Liberec blue, Turnov a Děčín white.  Na tyto zápasy dorazily bohužel malí Partyzáni pouze se 6 hráči a proto byl tým vhodně doplněn o dvě posily z partnerského FBC. Výsledná sestava tak měla následující složení:  Horčík, Hrubeš, Tomek, Kuntoš, Zátka, Anton, Volek a Rampouch, na postu gólmana se postupně vystřídali  Horčík, Anton a Hrubeš.

ZŠ Partyzánská – Liberec white 2:9

První zápas proti libereckým „bílým“ našim klukům bohužel nevyšel podle představ, a to i přesto, že hra byla v celku vyrovnaná, výsledný brankový rozdíl byl dán spíše štěstím v zakončení, které našim hochům v tomto mači chybělo, jediným komu se nakonec podařilo vsítit, a to hned dvakrát, byl Honza Zátka.

ZŠ Partyzánská – Liberec blue 1: 16

V brzkém sledu následovalo další zápas proti Liberci, tentokrát vyzvali náš tým modří.  Lehká deka po úvodním nepovedeném zápase zavinila i špatný vstup do toho následujícího, který tak byl po pár minutách v podstatě rozhodnut. Soupeř byl výrazně lepší po všech stránkách a dokráčel si tak pro zcela pohodlné vítězství. Jediným střelcem Partyzánů  pak byl  Honza Tomek.

ZŠ Partyzánská – TJ Turnov  11 : 5

Jako den a noc pak oproti ostatním zápasům působilo utkání proti turnovskému mládí. Naši chlapci začali aktivně a beze strachu vedli jeden útok za druhým na turnovskou bránu. Sice i v tomto zápase se potáceli s lehkou nejistotou v zakončení, přesto to stačilo na komfortní vedení 6 : 1 v poločase. V úvodu druhé půle se sice nevyvarovali lehkovážností v obraně, a tak nabídli svému soupeři dotažení až na 6 : 4, pak ale pochopili, že ani v tomto zápase nebude nic zadarmo, nastartovali opět svojí ofenzivní hru a Turnovu vystavili konečný účet 11 : 5. 4 branky nastřílel Volek, po dvou Tomek a Kuntoš, po jednom  pak Zátka, Horčík a Rampouch.

ZŠ Partyzánská – Děčín white 2: 13

V posledním zápase byla již znát na našich chlapcích únava po dlouhém dni na ZŠ Dobiášova, který nevyplňovaly jen zápasy, ale mezi nimi i jiné hry. Navíc je čekal silný Děčín, který měl i výraznou převahu ve fyzickém fondu svých hráčů. Utkání bylo trochu podobné tomu prvnímu, když od lepšího výsledku dělilo malé Partyzány spíše štěstí v koncovce než herní převaha hráčů z Děčína.  Toto    „štěstí“ bylo také dané do jisté míry kvalitou na brankářském postu, kde měl soupeř opravdu na svůj věk kvalitního gólmana. Jediným naším střelcem v tomto zápase byl Volek.

Kanadské bodování:  Volek 6+3, Zátka 3+2, Tomek 3+ 1, Kuntoš 2+2, Horčík 1+3,  Rampouch 1+2 , Anton 0+1