Zdravověda v 1.A

V uplynulém týdnu absolvovali prvňáčci dvě besedy týkající se zdraví. Nejprve se dozvěděli zásady první pomoci při úrazech, jak vypadá bezvědomí, naučili se telefonní číslo na záchrannou službu a ti odvážní si na figuríně vyzkoušeli masáž srdce. O několik dní později se děti zúčastnily besedy Veselé zoubky. Prostřednictvím interaktivní tabule se dozvěděly mnoho informací týkajících se jejich zubů a potom si na maketách vyzkoušely, jak správně o zoubky pečovat. Milým překvapením na závěr byl dárek pro každého.

Fotogalerii z akce "Veselé zoubky" naleznete zde.

NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY

V pondělí 30.1. jsme se vypravili do knihovny, kde nás čekal pořad o pověstech našeho města. Dozvěděli jsme se, co to jsou pověsti, jak vznikaly a také jsme zhlédli loutkové představení Pověst z Vodního hradu Lipý. Už se těšíme, co nového se dozvíme při příští návštěvě.

Vánoční besídka

Poslední školní den před Vánocemi se ani v 1. A děti neučily, ale užily si svou první společnou vánoční besídku. Všechny přišly náležitě vybavené- slavnostně oblečené, v krabičce maminčino cukroví, čaj i jablíčko na rozkrojení. Nejprve jsme si vyrobili vánoční přáníčko, pak zahájili besídku zpěvem vánočních koled. K uvařenému čaji jsme vzájemně ochutnávali výborné cukroví našich maminek a všichni se pak mohli radovat z hvězdičky v rozkrojených jablíčkách. Poté jsme si rozbalili dárky od Ježíška, který nám přinesl hry na zahánění nudy o přestávkách. Všechny jsme hned vyzkoušeli a pak jsme se už jen divili, jak rychle nám besídka utekla. Popřáli jsme si krásné Vánoce a moc se těšili domů.

Vánoce u Spejblů

Pomalu plynoucí období před vánočními prázdninami si prvňáčci zpestřili návštěvou divadla S + H v Praze. Vstávat jsme  museli velmi brzy, protože autobus odjížděl již v 7 hodin, ale nikomu z nás to tentokrát nevadilo. Po příjezdu do divadla jsme se nejprve posilnili svačinkami od maminek, prohlédli jsme si vystavené loutky a potom jsme se usadili do pohodlných křesel v hledišti. Záhy nás do svého Štědrého dne zavedly nám dobře známé postavičky- Spejbl, Hurvínek, Mánička , paní Kateřina i Žeryk. Všem jsme jim po pohádce zatleskali a pomalu se vydali na cestu domů.

Čertovské vyučování
V pondělí 5. prosince přicházeli čertíci i čertice z 1. A do školy veselí i krásně namaskovaní. Některým z nich ale brzy úsměv zmizel. S obavami pak většina hleděla na dveře, na které nám někdo pořádně zabouchal. Tušili jsme, že za nimi je očekávaná návštěva- čerti! Nepřišli ale sami, doprovázel je i Mikuláš a dva andělé. Za zazpívanou písničku a slib, že nebudeme zlobit, každého Mikuláš obdaroval balíčkem s dobrotami. Když návštěva odešla, už jsme se mohli v klidu učit v naší „čertovské škole“.

Hasiči četli prvňáčkům pohádky
Ve čtvrtek 13. 10. navštívily děti z 1. A hasičskou zbrojnici. Hasiči si s námi nejprve povídali o nebezpečí ohně i o tom, co jejich práce obnáší. Potom mezi nás přišla starostka České Lípy R. Žatecká, která nám přečetla první Hasičskou pohádku. Ve druhé části naší návštěvy jsme se přemístili do garáží, kde na nás čekala pohádka druhá. Pozorně jsme poslouchali, a proto nám hasiči ukázali dvě jejich zásahová auta, do kterých jsme si mohli nastoupit a prohlédnout si je hezky zblízka. Knížku Hasičské pohádky jsme dostali jako dárek s sebou do školy, kde si určitě zbývající pohádky někdy přečteme.

Fotodokumentaci z akce naleznete v naší Fotogalerii