Zprávy z projektu

Naší osmáci pravidelně plní úkoly, které je provázejí projektem Our World in Pictures. Ještě před Vánocemi seznámili své spolužáky s projektem formou individuální prezentace, po které si všichni zasoutěžili ve znalosti virtuálního prostředí. Čekaly na ně pěkné ceny.

Hned po vánočních prázdninách jsme se pustili do zeměpisu v angličtině a vytvořili jsme prezentace o našich partnerech a zemích, které s námi sousedí. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. V současné době píšeme krátký článek na téma Můj oblíbený příbuzný. Také jsme použili výzdobu školy, vytvořenou těmi nejmenšími, která stojí za to, aby ji viděly i děti v jiných evropských zemích. Na naši práci se můžete podívat na veřejné stránce projektu.

Adresa: https://twinspace.etwinning.net/10325/home

Video: https://youtu.be/vMKBM6ZV_oM

Mgr. Naděžda Kadlecová

eTwinning posílá dárky k Mikuláši

Několik dnů před Mikulášem jsme dostali dárky do NSS z Prahy. Byla tak oceněna loňská skupina, která pracovala v projektu We are different but the same- letošní deváťáci. Další dárky putovaly do skupiny žáků osmé A a B, kteří pracují na projektu My World in Photos v letošním školním roce.

Zprávy z eTwinningu říjen- listopad 2015

Osmá třída pracuje na projektu etwinningu. Žáci si vyzkoušeli vytvořit krátký videoklip na téma bydlení a popsali naši školu v kolektivní prezentaci, která měla veliký úspěch.

Do školy dorazily dárky pro devátou třídu, která vyhrála loňským projektem nejen Národní, ale i Evropský certifikát kvality.

Na projekt My world in Photos se můžete podívat veřejné stránce https://twinspace.etwinning.net/10325/home

eTwinning slaví desáté narozeniny

Minulý týden oslavila celá Evropa desáté výročí trvání mezinárodního programu eTwinningu. V naší škole se oslavy zúčastnili žáci šesté, sedmé a osmé třídy. Každý slavil po svém. Nejstarší vytvořili on line blahopřání a bratři Žihlovi, nejaktivnější členové eTwinningové skupiny, společně zahráli hymnu Evropské Unie. Žáci šesté třídy pozdravili eTwinning receptem na štěstí, který sami vytvořili v angličtině, a žáci sedmého ročníku soutěžili v jazykové hře ve tvoření slov. Všichni na závěr vypustili balonky.

Zde jsou videa z jednotlivých tříd:

https://youtu.be/uqg1OAjVXKY - osmá třída

https://youtu.be/INhB0D43-eE - šesté třídy, konverzace

https://youtu.be/AlJLuPFbOrs - přání vytvořena on line- osmá třída

https://youtu.be/e9jEKTDXtto – sedmé třídy- konverzace

 

Co je nového v eTwinningu - únor 2015

Téma volný čas a naše sny přineslo spoustu zajímavých příspěvků. Žáci naší školy si zvolili metodu kreslených figurek na videu. Tato zajímavá stránka se jmenuje www.voki.com a dají se na ní tvořit všelijaká videa. Můžete si též vybrat hlas, který za vás bude mluvit, pokud nechcete použít vlastní nahrávku.

Polští partneři připravili soutěž - Uhodni film podle anglického popisu. Naši žáci se soutěže účastnili a vyhráli první místa. Martin Žihlo byl první, Luděk Žihlo druhý a Tereza Málková třetí.

Další soutěž připravili žáci z Gymnázia Česká Lípa na téma Uhodni pohádku podle zvukové nahrávky. Výsledky zatím nejsou zveřejněny, soutěž ještě probíhá. http://youtu.be/PWSB8RiNnsY - zde se můžete podívat na výtvory vašich spolužáků.

Mgr. N. Kadlecová

Zprávičky z eTwinningu

Zatímco si někteří užívali lyžování na horách, naši nadaní žáci, Martin a Luděk Žihlo z osmé třídy, se pustili do nahrávání filmu o České Lípě. Podařilo se jim vytvořit dobrou videopohlednici našeho města v anglickém jazyce navzdory ne příliš příznivému počasí. Slunce se střídalo se sněhovými přeháňkami, ale ani to chlapce neodradilo od jejich záměru. Doufáme, že se tento film bude líbit nejen našim zahraničním partnerům, ale že ho oceníte i vy, kteří ho budete mít možnost shlédnout (zde).

V projektu eTwinning rozhodně nezahálíme! 

Projekt eTwinning, do kterého vstoupila naše škola začátkem letošního školního roku, se nezastavil ani během vánočních svátků. Během nich dorazila na naši školu přání ze všech koutů světa, ze kterých jsme měli neskutečnou radost. Rovněž i my jsme rozeslali našim evropským přátelům vánoční poselství. Abychom poznali lépe adventní zvyky evropských národů, dokončili jsme téma "Oslava Vánoc a porovnání tradic v jednotlivých zemích". Výsledky naší práce si můžete prohlédnout zde

Rádi bychom Vás zároveň pozvali na veřejnou stránku našeho projektu (zde) a věříme, že Vám bude líbit a přinese vám mnoho zajímavých informací. Jsme pyšní na to, že jsme součástí komunity evropských škol!