Týden od 23. do 27. května jsme společně trávili na škole v přírodě v Doubici . Ubytováni jsme byli v penzionu Hubertus, kde na nás čekala krtečkova kamarádka Myška s dopisem, ve kterém nás prosila, abychom ji zachránili a dostali zpět ke svým kamarádům. V dopise psala, že je k tomu potřeba splnit pět řádů. S chutí jsme se dali do zachraňování – první řád – Řád vytrvalosti jsme splnili hned ve středu, protože jsme se vydali na celodenní výlet na rozhlednu Vlčí hora, kterou jsme zdárně zdolali. Přitom jsme plnili i druhý z řádů – Řád kamarádství a spolupráce. Celý týden jsme také plnili Řád umělecký, jak při výrobě kšiltovek nebo při psaní a výzdobě deníčků. Nejnáročnější ze všech řádů nás čekal ve čtvrtek a tím byl Řád odvahy. Při stezce odvahy, která vedla okolo kostela na hřbitov se sice někteří trošku báli, ale protože jsme šli všichni pohromadě jako správní kamarádi, tak se nám i poslední řád podařilo splnit.

Myšku se nám podařilo zachránit a vysvobodit ji z prokletí, které jí nedovolovalo opustit penzion.

Na škole v přírodě se nám moc líbilo, užili jsme si spoustu legrace a do příštího roku budeme mít na co vzpomínat. A Myška? Ta je moc ráda, že už je s námi ve třídě. Podívejte se na fotky v galerii nebo na terusi.rajce.idnes.cz