Ve čtvrtek 7. června vyrazila třída 6. A na přírodopisnou exkurzi do mokřad v Jablonném v Podještědí. V povinné výbavě si žáci vezli i holínky a většina pořádně netušila, co má čekat. Po příjezdu nás přivítali zástupci organizace Čmelák a naše dobrodružství začalo. Nejdřív jsme se vydali pěšky po stezce v mokřadech a poslouchali, jak  vznikaly, která zvířata se tu vyskytují a jak člověk zasahuje do přírody. Plnili jsme také ve skupinkách úkoly týkající se místní vegetace. Po hodince jsme dorazili k veliké tůni, kde jsme se přezuli a začali jsme zkoumat zdejší život. Lovili jsme živočichy a poznávali podle klíče, o jaký druh se jedná. Dobrodružství jsme si parádně užili.

Mokřady jsou volně přístupné veřejnosti a většina dětí už se těší, jak sem zavede své rodiče a povypráví jim o zdejší přírodě jako zkušený přírodovědec.

Mgr. Andrea MeďášováFotografie