Americká studentka Lindsey Wala z Arizony strávila dvě hodiny na návštěvě v naší škole. Jak se dostala do České Lípy? Lindsey se rozhodla, že chce poznat nějakou evropskou zemi a její volba padla na Českou republiku. Její rodiče mají přátele v Holanech, u kterých Lindsey od září bydlí. Pravidelně navštěvuje Gymnázium v České Lípě a též se učí česky. Česká republika se jí moc líbí a má zde mnoho přátel. Žáci osmé a šesté třídy měli možnost během hodiny konverzace Lindsey blíže poznat a povídat si s ní. I když Lindsey mluvila poměrně rychle, většinou jí děti vše rozuměly a hlavně byly schopné vést s ní konverzaci. K jejich schopnosti rozumět nepochybně patří výuka vedená rodilým mluvčím z Velké Británie, který na naší škole působí. Pro velký úspěch návštěvu zopakujeme v dubnu ještě před tím, než se Lindsey vrátí zpět do USA.

Video z návštavy naleznete ZDE.

Napsala Mgr. N. Kadlecová