Dne 2. 11. 2016 se žáci 8. – 9. ročníků ze ZŠ Partyzánská  účastnili každoroční konané burzy středních škol na Střední odborné škole 28. Října v České Lípě. Přijelo se prezentovat spousta zajímavých a inspirujících škol z blízkého i dalekého okolí. Žáci si mohli u jednotlivých stanovišť vzít propagační materiály, mohli se zeptat na cokoli, co je ohledně školy zajímalo, a u některých dokonce i ochutnat nebo si vyzkoušet jejich výrobky. Některé školy si připravili i krátký program, který předvedli účastníkům burzy. Chlapce například zaujaly školy průmyslové nebo grafické. Dívky dávaly přednost designerským, uměleckým, zdravotním, pedagogickým i právním školám. Účast této akce byla velká a myslíme si, že byla velmi inspirující a jistě mnoha žákům pomohla alespoň nasměrovat je v budoucím rozhodování. Nás osobně zaujala Právní akademie v Liberci a Gymnázium v České Lípě. Také musíme pochválit výrobky pekařské a barmanské školy.

Za třídu 8. A: Natálie Veselá a Anna Korecká

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.