Je konec října, období větru a občasného nevlídného počasí. Býváme často nachlazení a tak jsme se rozhodli, že se seznámíme s některými bylinami, které nám mohou pomáhat. Říkáme jim LÉČIVÉ BYLINY. V pondělí jsme si proto, místo učení, přinesli do školy hrníčky. Donesli jsme si bylinky čerstvé, sušené i směsi čajů z lékárny. Bylinky jsme si prohlédli, hodnotili jejich vůni i chuť. Ochutnali jsme čaj heřmánkový, lipový květ, malinový, podbělový a jiné. Dozvěděli jsme se, jaké neduhy tyto čaje pomáhají léčit. Své postřehy jsme zapisovali, vyhledávali v jakých bylinných směsích se ta která bylinka vyskytuje a každá skupina vytvořila krásný velký hrneček, kam jsme nalepili naše záznamy a postřehy.

Žáci 2.A