V pátek 11. dubna poctilo naši školu svou návštěvou divadlo The Bear. Už ze samotného názvu je patrné, že toto představení bylo něčím výjimečné – herci totiž byli zástupci několika států (Amerika, Anglie a Rusko). Celé představení tedy proběhlo v celosvětovém jazyce, a to v angličtině.

Pro starší žáky si připravili kabaret nazvaný The Detectives, ve kterém se naši žáci stali aktivními detektivy, a postupně se snažili vyřešit zapeklitý případ vraždy.

Na žáky mladší čekalo představení The Alien Grammar Show. I oni byli vtáhnuti do děje a stali se tak spoluúčastníky mimozemského příběhu.

Žáci osmých a devátého ročníků se ještě téhož dne zúčastnili literárního pásma, které bylo zasvěceno životu a dílu Karla Hynka Máchy. Odborný výklad byl prokládán úryvky z Máchových dopisů a ukázkami míst, které za svůj život navštívil nebo kde nějaký čas pobýval.