Žáci obou našich osmých tříd se se svými obrázky zapojili do XXV. ročníku výtvarné soutěže, která je součástí projektu „Děti malují pro Konto Bariéry“ připraveného SVČ Lužánky v Brně, a to v kategorii 13 – 15 let.

Vybrané nejlepší výtvarné práce budou bezplatně využity pro tvorbu obrazové části stolního kalendáře Děti malují pro Konto Bariéry, který bude vydán pro rok 2018 a jehož prodejem budou získány finanční prostředky na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti.

Oceněné práce budou zveřejněny po 15. 4. 2016 na www.luzanky.cz.

Do soutěže se mimo jiné přihlásili tito naši žáci se svými pracemi: Macková Barbora – Hlavní postava, Čápová Adriana – Hvězdy nám nepřály, Viktorie Filipi – Selekce, Elita, První, Svoboda Michal – Hej hou, Siberová Natálie – Kniha (otisk),  Hrubeš Václav – Setkání s Javou, Zdeněk Pavlů – Jack person, Šimánek Ondřej – Den, kdy jsem se naučil žít, Matěj Baláž – Green Land, Adam Špaček – Super žák.

Mgr. Petra Horčičková a Ing. Barbora Hlobeňová