Téměř 50 žáků z druhého stupně využilo v úterý 10. května možnost vyzkoušet si své dovednosti v německém jazyce v rámci programu „Deutsch macht Spaβ“.

Ve dvou třídách pro ně bylo připraveno celkem 7 stanovišť s různými úkoly zaměřenými na procvičování německé slovní zásoby, gramatiky a také reálií. Skladba úloh byla rozmanitá, jednalo se na příklad o různá přiřazovací cvičení, „běžecký“ diktát nebo rozhovor s rodilým mluvčím – Samuelem, který na naší škole tráví tento měsíc v rámci své studentské praxe. Většinou si sami ověřili správnost řešení způsobem samokontroly.

Po úspěšném absolvování všech disciplín na účastníky čekaly malé i sladké odměny. Děkujeme všem za příjemně strávené odpoledne, těší nás zájem dětí o náš předmět.

Mgr. Petra Horčičková