Ve středu 27.1. jsme se s našimi osmáky a deváťáky vydali na exkurzi do Mladé Boleslavi, do výroby a závodů Škoda Auto, největší tuzemské exportní firmy. Celý den jsme měli naplánovaný tak, abychom stihli vstřebat co nejvíce informací a kromě učiliště a samotné výroby navštívit též Škoda Muzeum. V odborném učilišti jsme byli velmi vlídně přijati a i přes jisté omezení pohybu v budově kvůli rekonstrukčním pracím jsme byli provedeni některými učebnami a viděli jsme učně při práci. Škola žákům nabízí širokou nabídku oborů i jisté zajímavé benefity již během studia. Velmi nás zaujala kreativita, s níž ke svým úkolům přistupují učni a mají tak možnost uplatnit i své dovednosti např. výtvarné při nástřiku originálních motivů na kapoty aut. Z učiliště jsme zamířili do muzea, kde nás čekalo zajímavé překvapení. Všichni jsme dostali malá sluchátka a naslouchali zajímavému výkladu průvodkyně. Každý tak měl svůj soukromý výklad přímo „v uchu“ a mohl se plně soustředit jen na hlas průvodkyně a podávané informace o historii škodovek. K vidění byly také historické klenoty, jako např. první jízdní kolo zn. Laurin a Klement. Po prohlídce nás autobus převezl na exkurzi do samotných výrobních závodů. Tam už byly k vidění těžké stroje a my se na chvíli ocitli přímo ve středu výrobního procesu. Stále se sluchátky a výkladem průvodkyně jsme prošli jednotlivé haly a sledovali dokonalou a přesnou práci strojů. Exkurze se všem velmi líbila a věříme tomu, že pro naše žáky byla motivační a přínosná.

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.