V úterý 6.11. jsme v ranních hodinách odjeli na výlet do Prahy. Náš cíl cesty bylo Národní divadlo a Planetárium.

V autobuse jsem seděl s Martinem a za námi seděly Nikča s Ellou. Cestou jsme si povídali. V Praze jsme šli do Národního divadla. Tam nás vyzvedla paní průvodkyně a šli jsme na prohlídku. Podívali jsme se na základní kameny a dostali jsme výklad. Zaujalo mě, že zlato není v celém divadle, ale jen tam, kam člověk nedosáhne. Nahoře na terase mě zaujalo, jak se tam dostaly sochy koní. Prohlídka divadla skončila. Paní učitelka nám pak dala rozchod na Karlově mostě. Líbilo se mi, jak umělci hezky kreslí. Z Karlova mostu jsme prošli na Staroměstské náměstí, kde jsme měli půl hodiny volno. Nakonec jsme navštívili Planetárium, kde mě zaujal model Apollo 11 a film o planetách.

Výlet skončil a jeli jsme domů. Měl jsem mnoho nových zážitků a informací.

 

Tadeáš Fanta, 5.AFotografie