Ve čtvrtek 8. 9. dorazili žáci osmých ročníků na Obchodní akademii. Konal se zde program s názvem „Hrou proti AIDS“ a věnoval se této pohlavní nemoci. Akce má za cíl rozšířit povědomí o této nemoci zábavnou, ale poučnou formou. Hovořili jsme především o prevenci této zákeřné nemoci. Studenti obchodní akademie si připravili program pro základní školy rozdělený do 5 částí, stanovišť. Žáci byli rozděleni do skupin po osmi a obcházeli právě tato stanoviště. Každé stanoviště mělo své téma. První stanoviště zahrnovalo otázky týkající se toho, jak se virus HIV přenáší. Na druhém stanovišti jsme předváděli pantomimu na vybrané téma, následovala diskuze o tom, jak se chránit při pohlavním styku, nechyběly ani lístečky s úkoly, které nás holčiny z obchodky nechaly vylosovat. Připraveno bylo i „zastavení“ s antikoncepcí. Na posledním stanovišti nás čekalo vymýšlení příběhu o člověku, který se touto nemocí nakazil a pokusit se odhadnout jeho reakce. Na stanovištích nám byly udělovány body, které se na konci sečetly a vzešla tak vítězná skupina, která se mohla těšit ze sexesa, brožurek nebo kondomů.

Myslím si, že program byl fajn a dokládají to i některé reakce našich spolužáků: „…Za jednotlivá stanoviště jsme sbírali body a zároveň zapisovali hodnocení pro naše školitele. Moje skupina se umístila na třetím místě, což bylo super.“ (Honza) – „ Škoda že v Česku není více takových akcí, jelikož mě to opravdu bavilo.“ (Roman) – „…bylo to poučné, dotýkalo se to našeho budoucího života…učili nás, jak se chránit před nemocí a jak nemoci předejít.“ (Tereza)- „Velice se mi to líbilo a jsem ráda, že jsem se dozvěděla i něco nového.“ (Kačka)

Honza, Roman, Terka, Kačka z 8.B s laskavou korekturou paní učitelky Slámové