V pátek 19. 10. ráno naši školu rozezněla píseň Zdeňka Svěráka STROMY. Sborovým zpěvem: ,,Na stejné zemi, co my, rostou tu s námi stromy…“ daly třídy najevo, že jim osud lesů není lhostejný.

Tímto byl zahájen Den stromů, v němž hlavní roli sehráli parlaneťáci. Jim patří velký dík za přichystané aktivity v prostorách školní zahrady, věnované žákům prvního stupně. Děti zde s nadšením procházely stanovišti, kde poznávaly stromy, ale i paroží lesní zvěře, rozhodovaly, co do lesa patří a nepatří, hrály lesní pexeso, našly si svůj strom dle data narození. Přidaly však také ruku k dílu. Shrabávaly spadané listí a symbolicky přispěly svou kapkou vody k zavlažení stromů.

Pro žáky 2. stupně byl připraven soutěžní kvíz se spoustou zajímavých otázek.

A která třída se stane vítězem v soutěži o nejkrásnější strom? To je ještě velké tajemství. Nechme se překvapit.

Mgr. Pavla Szabová

 Fotografie