Jako na většině ostatních škol se u nás začínají žáci od sedmé třídy učit druhý cizí jazyk – němčinu. 1. listopadu jsme pro ně připravili netradiční úvod do nového jazyka. Přivítali jsme mezi námi návštěvu z Hamburku - paní Kroulíkovou z centra Tandem, které se stará o posilování česko-německých vztahů. V rámci motivace k německému jazyku „Němčina nekouše“ bylo pro děti připraveno několik aktivit zaměřených na podobnost němčiny a češtiny, souvislost naší země s německy mluvícími zeměmi, důležitost německých, rakouských i švýcarských firem pro evropskou ekonomiku, základní komunikativní schopnosti i záludnosti německé výslovnosti. Nejvíce žáky bavilo česko-německé domino nebo pohybová hra „Wie geht´s?“. Věříme, že se nám podařilo probudit v žácích zájem o učení se německému jazyku a děkujeme za výuku vedenou zážitkově.

Mgr. Petra Horčičková