Ve středu 9.11. 2016 se žáci 8. a 9. tříd základních škol v České Lípě zúčastnili  akce v KD Crystal, která dětem představila firmy a povolání. Jednalo se o vůbec první ročník akce s názvem „živá knihovna povolání“. Program byl určen především žákům 9. a 8. ročníků, kteří přemýšlejí nad svým budoucím povoláním. Na akci se žákům představilo  cca 13 firem jako například Fehrer Bohemia s.r.o., Silnice Žáček, Crystalex Nový bor, firma Denso, ale i zástupci Městské policie v České Lípě a jejich kolegové z kriminálky. Nechybělo ani Informační poradenská služba, která sídlí na Úřadu práce v České Lípě, a jejím úkolem je pomáhat žákům v jejich rozhodování. Kromě toho žáci u stanoviště Nemocnice Česká Lípa mohli nechat  zdravotní sestřičky, aby jim představily své povolání a následně jim změřily tlak. Zajímavosti si připravila rovněž firma ABB, která se zabývá energetikou, automatizací či výrobou robotů. Žáky zaujala především ta stanoviště, která byla „interaktivní“ a „něco se na nich dělo“. Máme na mysli například firmu Crystalex, která nabídla zájemcům možnost namalovat si skleničku, u firmy Magna LBC jsme zkoušeli triky se speciální, lepící, flexibilní páskou, firma Lasvit nabídla zájemcům vyzkoušet si brýle a okusit virtuální realitu. Akce se dětem moc líbila, ale z našeho holčičího pohledu tam chyběla povolání pro dívky, jako například úřednice nebo sekretářka. Přesto celou akci hodnotíme jako zdařilou a zajímavou.

Za třídu 8. A napsaly, s dopomocí a úpravou Petry Slámové, Šárka Švarcová, Nicola Grošupová

Fotogalerie z akce zde.