14. února na den svatého Valentýna konečně vypukla akce, na kterou se všichni parlamenťáci pilně připravovali – Valentýnská pošta. S myšlenkou obdarovat druhé milým přáním přišla Róza z páté třídy. My, parlamenťáci, tenkrát neměli nic proti, ba naopak. Byla to další akce, která prověřovala naše schopnosti a dovednosti a na kterou jsme se moc těšili J Přípravy byly vskutku důkladné. Svých rolí se zhostili mluvčí, kteří akci propagovali ve školním rozhlase, pravá ruka našeho parlamentu, Natka S., vyrobila krásná papírová srdíčka, která propagátoři (nástěnkáři) rozmístili po škole, grafici a pomocné ručičky vyráběli valentýnské schránky, rychlé spojky svolávali parlamenťáky k posledním „bojovým“ poradám. Z našich řad vzešli i „třídiči“ amorových vzkazů, kteří pečlivě připravili všechna přání do obálek pro jednotlivé třídy. Když nastal „den D“, rozlétli se naši valentýnští poslové do všech koutů školy a přinášeli tak do tříd slova plná pohlazení, slova krásných vyznání.

Myslíme si, že se nám první Valentýn vskutku vydařil. Bylo kouzelné pozorovat zamilované úsměvy, upřímná objetí i těkající oči hledající tajného ctitele/ctitelku.

Za žákovský parlament
koordinátorka Petra Slámová