Dne 18. 2. 2015 se konalo okresní kolo anglické olympiády. Sešlo se veliké množství soutěžících, kteří byli dobře připravení na celou soutěž. V kategorii IA pro šesté a sedmé třídy základní školy bylo přihlášeno celkem 21 dětí ze všech koutů našeho okresu. Ve skutečně veliké konkurenci se umístily dívky z naší školy na předních místech. Aneta Pertlová skončila na šestém místě a Natálka Siberová získala čtvrté místo jen sedm bodů za vítězem celé kategorie a od třetího místa ji dělily dva body.

V kategorii IIA soutěžilo okolo 14 lidí. Naše Amálka Streublová, v podstatě o rok mladší než někteří další soutěžící, se dělila o čtvrté místo. Jen o pár bodů jí unikla bronzová medaile. Má však šanci příští rok, kdy bude patřit do stejné kategorie.

Andy Lawson soutěžil v kategorii IIC a obsadil druhé místo.

Všem účastnicím děkujeme za přípravu a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. N. Kadlecová