„Knihy jako největší přátelé rády s námi rozmlouvají, o čemkoli s námi upřímně a jasně a bez přetvářky hovoří, poučují nás, dávají nám návody, povzbuzují nás, utěšují a jako přítomné nám předvádějí věci našemu zraku velmi vzdálené. Ó, podivuhodná je moc, vznešenost a přímo jakási božskost  knih.“                                                J.A.Komenský

Své znalosti v oblasti mateřského jazyka se v listopadu rozhodli poměřit žáci a žákyně 8. – 9. ročníků. Olympiády z českého jazyka, jeho školního kola, se letos zúčastnilo 14 zájemců. Jejich výkony byly neuvěřitelně vyrovnané, a výsledky proto byly velmi těsné. Nakonec mluvnickou a slohovou část zvládla nejlépe Bára Štefková z 8.A, za ní se umístila Anička Mácová z 9.A a třetí místo připadlo Viki Gaálové z 9.A. V okresním kole nás budou zastupovat Bára a Anička. Vítězky obdržely poukaz na nákup knihy v Reynkově knihkupectví, pro další úspěšné řešitele byly připraveny kalendáře.

Děkujeme všem za odvahu poměřit své síly v českém jazyce. Věříme, že i příští rok bude o toto klání stejný zájem jako letos.

Báře a Aničce držme palce v okresním kole v těžké konkurenci gymnázií a dalších základních škol na Českolipsku!

Za češtináře

Petra Slámová, Petra Hiebschová

Konečné pořadí olympiády v ČJ:

1. místo               BÁRA ŠTEFKOVÁ  (8.A)                     46b.

2. místo               ANIČKA MÁCOVÁ (9.A)                      45b.

3. místo                VIKI GAÁLOVÁ (9.A)                          42b.

4. místo                KAČKA POŽIVILOVÁ (8.A)                 40b.

5. - 6. místo         LEA NEMČEKOVÁ (8.A)                     38b.

                            LILI FIALOVÁ (9.A)                              38b.

7. – 14. místo (abecedně): DAN ABSOLON, NELLA BAIEROVÁ, KAČKA ČIŽINSKÁ, VIKI HOANG, TÝNA KÜHNOVÁ, ANIČKA ŠTEKEROVÁ, EMA VLKOVÁ, TERKA ZÁKOSTELECKÁ