Na závěr loňského roku 2016 vyhlásila Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu výtvarnou soutěž „Módní design 2017“ pro žáky základních škol. Ústředním tématem již 3. ročníku byl návrh oděvů technikou zentangle. O co jde? Jednoduše řečeno se jedná o kreslení opakujících se tvarů, vzorů a linií, které zvládne snad úplně každý. Pro někoho to může vypadat jako pouhé „čmárání bez ladu a skladu“. Nabídky tvořit touto technikou se zhostila na naší škole paní učitelka Hlobeňová. V hodinách výtvarné výchovy si tento způsob kreslení vyzkoušeli žáci osmých a devátých ročníků. Děvčata a chlapci vytvořili pomocí cílených tvarů, které si rychle osvojili, poutavé a uchvacující obrázky.  Autorské nápady a kreativita se dostavily vzápětí a výsledkem byly vlastní originální vzory. Zadání soutěže vytvořit návrh oděvu technikou zentangle splnilo několik děvčat a jejich práce se budou ucházet o ocenění.
Přihlášené návrhy, pojmenované vlastními autorkami, můžete zhlédnout v naší fotogalerii.

Do soutěže se svými pracemi zapojily:

„Módní  šaty“ od Veroniky Skálové z 8.B

„Plesové šaty“ Andrei Frauerbergové z 8.B

„Šaty krásy“ Klárky Pekárkové z 8.B

„Šílené šaty“ od Natálky Váchové z 8.A

„Tradiční kroj“ Natálky Siberové z 9. třídy.

Děkujeme za možnost prezentovat  výtvarné cítění a vidění.

Ing. Barbora Hlobeňová, Mgr. Petra Horčičková