V rámci přírodopisně-zeměpisného vzdělávacího projektu vyrazili v úterý osmáci na Amazonku. Tedy na tu českou, na Ploučnici. Bezpočet říčních meandrů a hustý břežní porost nápadně se podobající džungli skutečně připomínají tropický veletok. A to klade zase poměrně vysoké nároky na posádky kánoí, které k úspěšnému splutí řeky musí ovládat vodáckou latinu. Když si tato prostá fakta dáte dohromady s tím, že v lodích seděli mnohdy úplní zelenáči, vyjde vám, že o zábavu měli všichni účastníci postaráno. "Přitáhni..., vlastně vodlom..., pusť se těch bórtů... vrbičky nééé!" marně se novopečení vodáci z 8. B snažili vzpomenout si na správnou terminologii z úvodní instruktáže svého nového třídního. Následovaly první nehody, instruktáž vylévání lodi a tak dále. Jen 8 z účastníků vodáckého zájezdu se dokázalo necvaknout, šampioni to stihli šestkrát. Naštěstí počasí nám přálo, a tak to byla legrace. S mírným zpožděním, šťastní a spokojení dorazili všichni do Žízníkova, kde výprava končila. 

Žáky 8. B jsme požádali o krátké zhodnocení, z jejich reakcí vybíráme:

Jaký zážitek bys vypíchl/a ?
Viktorie Baleková: No hrozně se mi líbilo, že jsme se vůbec nehádali, i když se skoro všichni cvakli a já s paní učitelkou jsme se tomu hrozně nasmály.
Vendulka Dušánková: Uvízla jsem na břehu a holky pro mě neuměly dojet, tak jsem musela jet s klukama ve čtyřech.
Ondra Slezák: Že jsem se Soňou sjel malej jez pozadu.
Co bys doporučil/a dalším vodákům?
Karolína Charvátová: Vezměte si něco pod zadek.
Aneta Loudová: Vezměte si kroksy, protože boty si na 100% namočíte.
Marie Hubková: Poslouchejte úvodní instruktáž učitelů a budete v suchu.
Filip Hadrovský: Nejdůležitější je vybrat si dobrýho kormidelníka.
Skoro všichni: Berte druhý boty a náhradní oblečení!
 Jak bys akci zhodnotil/a?
Patrik Lopušan: Bylo to super dobrý, lepší by to bylo, kdyby byla voda teplejší.
Nela Vytisková a Karolína Stojecová: Podle mě to byl náš nejlepší výlet, užily jsme si hodně srandy a zábavy.
Marek Hejda: Docela dobrý, až na to, že můj kormidelník se mnou vymetl každý křoví.
Ivana Štolpová: Strašně moc se mi to líbilo a ráda bych to jela ještě jednou.
 
Mgr.Michal Kašpar, Mgr. Dagmar Šinerová