V pátek 5.2. jsme navštívili učiliště a sklářskou školu v Novém Boru. Měli jsme možnost se podívat do různých oddělení a mnoho věcí si i vyzkoušet: vyfouknout sklenici, malovat i brousit sklo, vyrýt si monogramy na skleničku. Jako tečku na závěr jsme si mohli většinu našich výrobků odnést domů.(Ambrůžková Martina)

Ráno 5.2 jsme odjeli od naší školy do sklářské školy v Novém Boru. Ve sklárně byli učitelé milí. Představili nám různé druhy foukání skla. Řekli nám také, jak se sklo vyrábí. Ukázali nám, jak se z malého kousku rozžhaveného skla dá vyfouknout sklenička a to jsme si také zkusili.Brousili jsme i misky, malovali na skleničky. Hotové výrobky, které jsme si sami vyrobili, jsme si odnesli domů s dárečkem - knihou. Ve sklárně jsme se toho mnoho dozvěděli. Nejvíce se mi zalíbilo foukání skla. (Zdeněk Pavlů)