ZŠ Partyzánská se ve spolupráci s fondem Sidus zapojila do charitativní akce na podporu dětských oddělení v olomoucké a motolské nemocnici. Členové žákovského parlamentu prodávali na naší škole propisovací tužky, diáře a lepící knížky, jejichž cena se pohybovala v rozmezí od Kč 35,- do 40,-. Získaná finanční pomoc v celkové výši Kč 3 450,- byla již zaslána na čísla účtu zmíněných nemocnic. I nadále pokračujeme v podporování potřebných, v současné době na naší škole probíhá charitativní akce na podporu dětských center, jakými jsou např. dětské domovy či organizace Klokánek. Žáci mají možnost přinést do školy vyprané oblečení a hračky, které se koncem měsíce března předají potřebným.

Podpora charitativních akcí je na naší škole tradicí a jsme velice rádi, že pomoc potřebným vnímají jako samozřejmost především naši žáci. Vedle výše uvedených akcí připravujeme podobné projekty i do budoucna. Na charitativní akci přispějeme výtěžkem blížícího se Velikonočního jarmarku či prodejem kytiček ve prospěch podpory boje proti rakovině. Velké poděkování patří nejen těm, kteří nám přispěli v našich sbírkách, ale zároveň těm, kteří je organizují - žákovskému parlamentu a žákovským firmičkám.

Mgr. Romana Strejčková